Tez/Proje

TEZ/PROJE
Tez (bez ciltli)/Proje Teslim ve Mezuniyet İşlemleri

Tez (bez ciltli) Teslim İşlemleri
  • http://www.turnitin.com adresine girerek turnitinde eğer hesabınız yok ise yeni bir öğrenci hesabı oluşturmalısınız. Hesabınızı oluştururken aşağıdaki sınıf ID si ve şifresini de tanımlamanız gerekmektedir. Sınıfa dahil olduğunuzda ilgili ödeve giderek tezinizi yükleyebilirsiniz. Turnitin raporu tezinizi yükledikten 20-25 dakika sonra oluşturmuş olur. Rapor oluşturulduktan yani turnitin tamamlandı dedikten sonra teziniz üzerine tıklayarak tezinizi ait raporu görüntüleyebilir ve bastırabilirsiniz. Bilgilerin yer aldığı ilk iki sayfayı imzalı olarak 3 adet karton kapaklı tez ile birlikte Enstitü'ye teslim edilir.
  • Öğrenci Enstitü'ye ciltli tezlerle birlikte üç adet CD teslim eder. Bu CD'lerin herbiri tezin tam metninin ve eklerinin PDF dosyalarını içerir. Tezin tam metni tek bir PDF dosyası olmalıdır. CD'ler üzerine referans numaranızı, adınızı ve soyadınızı yazınız. CD'leri kağıt zarf içinde teslim ediniz.
  • Kütüphaneye iletilmek üzere aşağıda İlgili dosyalar kısmında bulunan Işık Üniversitesi Tez Veri Giriş ve Yayımlama İzin Formu doldurulur ve basılarak imzalanmış hali Enstitü'ye teslim edilir.
  • Enstitü Yönetim Kurulu tarafından mezuniyetine karar verilen öğrencinin tezinin YÖK Tez Merkezi'ne iletilebilmesi için http://tez2.yok.gov.tr sayfasında ayrıntıları verilmiş Tez Veri Giriş Formu doldurulur ve kaydedilerek referans numarası alınır. Daha sonra üzerinde referans numarası bulunan Tez Veri Giriş Formu basılarak imzalanmış olarak Enstitü'ye teslim edilir.
Proje Teslim İşlemleri

Proje Savunma Sınavında başarılı bulunan öğrenci Işık Üniversitesi Tez Yazım Kılavuzu'na uygun olarak hazırlamış olduğu iki adet kitapçığı Enstitü'ye teslim eder. Aşağıda ilgili dosyalar kısmında Proje Kapağı örneği mevcuttur.

Öğrenci Enstitü'ye kitapçıklarla birlikte iki adet CD teslim eder. Bu CD'lerin herbiri projenin tam metninin ve eklerinin PDF dosyalarını içerir. Projenin tam metni tek bir PDF dosyası olmalıdır. CD'ler üzerine, adınızı ve soyadınızı yazınız. CD'leri kağıt zarf içinde teslim ediniz.