Kapat

Rektör'ün Mesajı

Geri

  Sevgili gençler,

  Sizleri Işıklı olmanın ayrıcalığına davet ediyoruz:

  Bilimsel ve bilişsel düşünceye dayalı eğitim anlayışımızla her dalda 21. yüzyılın gerektirdiği donanımla nitelikli insan yetiştirirken; etik değerlerimizle, kurucu vakfımız Feyziye Mektepleri Vakfı'nın 130 yıldır yaptığı gibi, "iyi insan" yetiştiriyoruz.

  21. yüzyılın nitelikli insanı, temelinde sağlam donanımlı, analitik, çok yönlü ve yenilikçi düşünen, ömür boyu öğrenici, küresel kalite standartlarında yerel katkı sağlayan, saygılı, duyarlı insandır.

  Ülkemizin en köklü eğitim kurumunun geleceğe uzanan üniversitesinde öğrencilerimize, araştırmacılarımıza ve tüm paydaşlarımıza Şile'de 24 saat yaşayan sağlıklı, engelsiz, güvenli, doğayla iç içe bir kampüs; iş dünyasına dönük yüzümüz Maslak Kampüsümüz'de ise hareketli bir şehiriçi ortamı sunuyoruz. Burslarımızla ve yurt olanaklarımızla desteklediğimiz öğrencilerimize, alanlarında dünya çapında uzman öğretim kadromuzla, sektörle işbirlikleri; uluslararası bağlantılar; çok disiplinli, araştırmaya ve çözüme yönelik temel ve uygulamalı kaliteli eğitimler veriyoruz.

  Öğrenci odaklıyız; öğrencilerimiz üniversitemizin yönetiminde söz sahibi. Öğrencilerimizin seçtikleri temsilciler ve oluşturdukları Öğrenci Konseyi ile yönetim kademelerinde yer almalarını, demokratik değerleri özümsemelerini sağlayan bir etken olarak değerlendiriyor ve destekliyoruz.

  Işıklı olmanın gururunu sizlerle paylaşmak isteriz. Sağlık, başarı, mutluluk dileklerimizle,
  Bizi izleyin...

  Prof. Dr. Şirin Tekinay
  Rektör