Kapat

Işık'ta Yaşam

Geri

Işık Üniversitesi; İstanbul'da Şile ve Maslak kampüsleri ile öğrencilerine ayrıcalıklı olanaklar sunmaktadır.

Bulunduğu konum nedeniyle kampüsün yakın çevresinde çok sayıda spor ve eğlence seçeneği vardır. Kampüsün deniz kenarında bulunması, Şile'nin gözde plajlarına çok yakın olması nedeniyle su ve deniz sporları yapmaya olanak sağlarken doğal çevresi doğa yürüyüşü, dağ tırmanışı, rafting ve bisiklet parkurlarına yakınlığıda çok sayıda doğa sporu olanağı yaratmaktadır.

Şile Kampüsü; yurtları, spor tesisleri, 24 saat açık kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarları, 24 saat açık kafeteryaları, 24 saat açık sağlık merkezi, marketleri, büfeleri ile kampüsde 7/24 yaşamı sağlarken konserler, festivaller, sergiler, söyleşiler ve diğer faaliyetler, zengin bir kültür, sanat ve eğlence atmosferi yaratmaktadır.

Maslak Kampüsü, İstanbul'un merkezinde bulunması nedeniyle lisans eğitimi dışında lisansüstü eğitim ve çeşitli kurs ve toplumun katılabileceği kültür ve sanat etkinlikleri için bir çekim merkezi konumundadır. Şehir merkezinde olması nedeniyle toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşılabilen Maslak Kampüs'te lisansüstü eğitim, kurs ve diğer programlar için özellikle çalışanların kullanımlarına uygun seçenekler bulunmaktadır.