Kapat

Yurtlar

Geri

Işık Üniversitesi Şile yerleşkesinde yer alan Öğrenci yurtları, öğrencilerimiz tarafından her geçen yıl daha fazla rağbet görmektedir. 2014-2015 Akademik yılı itibarı ile 9'u erkek 9'u kız öğrenciler için tahsis edilmiş 18 yurt binasında 2, 3 ve 4 kişilik olmak üzere toplam 520 oda bulunmaktadır. Yurtlarımızın genel kapasitesi 1326'dır. 2 kişilik odalardan 4 tanesi engelli öğrencilerimizin de kullanabileceği sekilde hazırlanmıştır.

Yurtlar Yöneticileri dahil Gündüz 6, gece 8 personel, 7/24 esasına göre öğrenci taleplerinin ve tespit edilen sorunların yerinde ve zamanında giderilmesini takip etmek ile yurtların genel kontrolü sağlamakla görevlidir. Yurtlarımızın ortak alanları ve odaların bulunduğu koridorlar, güvenlik amacıyla kamera sistemi ile kayıt altına alınmakta, bu kayıtlar, ancak bir olayı aydınlatabilmek için ihtiyaç duyulması halinde ve kontrollu olarak yetkili yurt görevlisi tarafından incelenmektedir.

Yurtlarda kalan öğrencilerimiz, Yurt Yaşam Kurallarına uymakla yükümlü olup, aykırılığın tespiti halinde Yurt Görevlileri tarafından tutanak düzenlenmekte, gerekli görülen hususlar Yurtlar Disiplin Kurulu gündemine alınarak karara bağlanmaktadır.

Turuncu Yurtlar:

Turuncu Yurtlar Akademik Binaların karşısında yer alan toplam 8 bloktan oluşmakta ve 4 adedi erkek yurdu, 4 adedi kız yurdu olarak hizmet vermektedir. Yurt odalarımızın tamamı 2 kişilik olup, oda içerisinde wc, banyo ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır.

Her yurt binasında televizyon salonu, çamaşırhane ve mutfak bulunmaktadır.

Bordo Yurtlar:

Bordo Yurtlar Yerleşke girişinde sol bölümde yer almaktadır.

A blok erkek, B blok kız yurdu olarak hizmet vermekte olup kendi içerisinde; 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik wc banyo dışarıda oda seçenekleri mevcuttur.

C blok erkek, D blok kız yurdu olarak hizmet vermekte olup kendi içerisinde; 2 kişilik ve 3 kişilik wc banyo içeride oda seçenekleri mevcuttur.

Bloklarda çamaşırhane, mutfak, televizyon salonu, etüt salonu bulunmaktadır.

Mavi Yurtlar:

Mavi yurtlar bayrak tepe olarak adlandırılan, Kapalı spor salonun üst bölümünde yer almakta ve toplam 6 bloktan oluşmaktadır. 3 erkek 3 kız yurdu olarak hizmet vermektedir. Kendi içerisinde 2 kişilik ve 3 kişilik ranzalı wc banyo içeride oda seçenekleri mevcuttur.

Her blokda çamaşırhane, mutfak, televizyon salonu, etüt salonu bulunmaktadır.