Üniversite E-GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI
Kapat

E-GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI

Geri
İletişim Bilgilerimiz
Telefon: 444 07 99
Dahili: 6141
Telefon: (0 212) 286 49 15
E-Posta: semisikun.edu.tr

   FIRSATLAR KOVALANDIKÇA KATLANIR...

  Eğitimin Amacı:

  İnternetin 1990'ların ikinci yarısından itibaren tüm dünyada hızla yayılması ile birlikte firmaların iş yapma biçimlerinde köklü değişiklikler oldu. Bunun yanı sıra sadece İnternet üzerinde çalışan iş modelleri ortaya çıktı. Tüm bu yeni iş modelleri farklı kurallar ile mevcut teorilerin değişmesine yol açtı. Bu eğitimin amacı; değişen ve sürekli güncellenen yeni ekonomideki iş modellerini katılımcılara sunmak, mevcut iş modelleri ile İnternet üzerindeki modelleri karşılaştırmak, internetin şirketlerin stratejilerindeki önemini ortaya koymaktır. Bu sayede eğitimin temel hedefi, dijital girişimciliği bir seçenek olarak düşünen kişilere, iş planına dayalı iş kurma ve yönetme konusunda bilgi vermektir. Katılımcılara iş fikri geliştirme, pazar araştırması, iş planı, pazarlama planı, proje yönetimi gibi konularda da bilgi verilerek, katılımcıların ileride kuracakları işletmelerin başarı oranlarının artırılması hedeflenir.

  Katılımcı Profili:

  Tüm girişimci adayları.

  Belge:

  Eğitime katılanlara, Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Katılım Belgesi verilecektir.

  Eğitim Programı:
  • Yeni Ekonomi
  • E-iş ile İlgili Efsaneler ve Gerçekler
  • E-iş Modelleri
  • E-işletmeye Dönüşüm
  • E-işletme Stratejileri
  • İş Fikri Yaratmak ve Test Etmek
  • Başarısızlığın Temel Nedenleri
  • İş Kurmak, Şirket Türleri ve Mevzuat
  • Pazarlamanın Gücü
  • Fizibilite, Bütçe ve İş Planı
  • İşi, Çalışanları ve Parayı Yönetmek
  • İş Organizasyonu / Fonksiyonlar ve Strateji
  Eğitimin Süresi ve Tarihleri:

   E- Girişimcilik Eğitim Programı

  Tarih

  Zaman

  Saat
  Cumartesi 10:00-16:00
  Pazar 10:00-16:00
  Eğitmen:

  DR. ŞEFİK NACİ ADALILAR

  1974 Yılında Ankara'da doğdu. İlköğreniminden sonra orta ve lise öğrenimine Özel Arı Lisesi'nde devam etti. 1991'de buradan mezun olan Adalılar, aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 1996'da mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans Programı'ndan (MBA) mezun oldu. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamladı.

  1996 yılından itibaren eğitmen olarak Turizm Geliştirme Vakfı'nda çalışmaya başlayan Ş. Naci Adalılar, 2004 yılından beri Turizm Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Eğitim koordinatörüdür. 2000 yılından itibaren çeşitli firma ve resmi kurumlarda danışmanlık görevi yapmış, bir çok AB, üniversite ve sivil toplum örgütü projelerinde eğitmenlik ve koordinatörlük görevlerinde de bulunmuştur. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde de eğitmen olarak görev alan Adalılar, KOBİ'lerde ve Üniversitelerde Girişimcilik, Stratejik Planlama, Pazarlama Yönetimi, Kalite eğitmenliği ve danışmanlıkları yapmaktadır. İş dünyasına yönelik zaman yönetimi, toplantı teknikleri, takım oluşturma ve yönetme, etkili iletişim, yaratıcı karar alma ve problem çözme seminerleri de veren Adalılar'ın işletme ve turizm alanında çeşitli yayınları bulunmaktadır. Nisan 2008'de "Türkiye'de Turizm Pazarlaması ve Yeni Stratejiler" isimli kitabı yayımlanmıştır. "Bir Destinasyon Olarak Ekoköyler" isimli kitabı şu anda yayıma hazırlanmaktadır. Ş. Naci Adalılar'ın çalışma ve araştırma alanlarının başında Girişimcilik, İşletme Yönetimi, Pazarlama, Turizm ve e-ticaret uygulamaları gelmektedir. Adalılar evli ve bir çocuk babasıdır. İstanbul'da ikamet etmektedir.

  Eğitim Yeri:

  Maslak Kampüsü: IŞIK ÜNİVERSİTESİ Sürekli Eğitim Merkezi Büyükdere Cad. No:106 34398 Maslak - İstanbul

  Ücretler:

  250TL (KDV Dahil)
  Banka Bilgileri:
  Akbank
  Işık Araştırma ve Danışmalık Tic.A.Ş

  IBAN: TR62 0004 6006 4588 8000 1048 05
  Açıklama: .............TC nolu katılımcı Adı soyadı

  Kayıt:

  Kayıt için sem@isikun.edu.tr adresine emaille başvurabilir veya (0212) 286 49 15 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

PROGRAM KÜNYESİ

Eğitim Tarihi:Eğitim tarihleri duyurulacaktır.
Eğitim Süresi: Toplam 12 saat/ 2 gün

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon: 444 07 99 - 6141
Telefon (Direkt): (0 212) 286 49 15
E-Posta: semisikun.edu.tr
BİLGİ & ÖN KAYIT