Üniversite ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ADAYLARI EĞİTİM PROGRAMI
Kapat

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ ADAYLARI EĞİTİM PROGRAMI

Geri
Bilgi ve Önkayıt
Telefon: 444 77 99
Dahili: 6141
Telefon: (0 212) 286 49 15
E-Posta: semisikun.edu.tr

   

  Eğitimin Amacı:

  FMV Işık Üniversitesi Üst Düzey Yönetici (ÜYA) Eğitim Programı, kurumsal firmalarda çalışan üst düzey yönetici adaylarında, kurumlarının rekabet gücünü artıracak iş kültürünü geliştirebilmeleri, stratejik iletişim söylemini tasarlayıp, her türlü yazılı, görsel ve sosyal medya aracılığıyla aktarabilmeleri, riskleri, sorunları ve krizleri en etkin şekilde yönetebilmeleri ve ezber bozabilecek potansiyel gelecek nesil teknolojileri değerlendirebilmeleri için gerekli yetenekleri geliştirecek şekilde kurgulanmıştır. Program aynı zamanda yelkenli ve motor yat kaptanlığı konusunda giriş düzeyinde eğitimi de içermekte, böylece tim çalışması konusunda uygulama yapmak ve programa katılan diğer yönetici adayları ile ağ oluşturmak için ortam da sağlamaktadır.

  Katılımcı Profili:

  Katılımcılar, kurumsal firmalarda yönetim kurulu üyesi veya genel müdür adayı olan orta ve üst düzey yöneticiler olacaktır. Katılımcı sayısı en az beş en fazla on ile sınırlı kalacaktır.

  Belge:

  Eğitime katılanlara, FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Katılım Belgesi verilecektir.

  Eğitimin Programı:

  Gün 1:
  08:30-09:00 Kayıt ve Tanışma
  09:00-12:00 İş Kültürü Geliştirme (Culture Shaping)
  13:00-16:00 Harita Okuma ve Seyir Planlama (Navigation), Düğümler (Knots)
  19:00-22:00 Sosyal Etkinlik (FMV Işık Üniversitesi Ev Sahipliğinde) (Hosted Icebraker)

  Gün 2:
  09:00-12:00 Stratejik İletişim (Strategic Communications)
  13:00-18:00 Group 1: Motor yat ile seyir (Navigation in a Motorboat), Telsiz İle Konuşma Kuralları (Radio Skills)
  Group 2: Yelken Eğitimi (Sailing)
  20:00-22:00 Sosyal Etkinlik (Networking)

  Gün 3:
  09:00-12:00 Risk Yönetimi (Risk Management)
  13:00-18:00 Group 1: Motor yat ile seyir (Navigation in a Motorboat), Telsiz İle Konuşma Kuralları (Radio Skills)
  Group 2: Yelken Eğitimi (Sailing)
  20:00-22:00 Sosyal Etkinlik (Networking)

  Gün 4:
  09:00-12:00 Sorun ve Kriz Yönetimi (Issue and Crises Management)
  13:00-18:00 Group 2: Motor yat ile seyir (Navigation in a Motorboat), Telsiz İle Konuşma Kuralları (Radio Skills)
  Group 1: Yelken Eğitimi (Sailing)
  20:00-22:00 Sosyal Etkinlik (Networking)

  Gün 5:
  09:00-12:00 Geleceğin Ezber Bozan Teknolojileri (Future Disruptive Technologies)
  13:00-18:00 Group 2: Motor yat ile seyir (Navigation in a Motorboat), Telsiz İle Konuşma Kuralları (Radio Skills)
  Group 1: Yelken Eğitimi (Sailing)

  20:00-22:00 Sosyal Etkinlik (Networking)
  Eğitim Süresi ve Tarihleri:

  Eğitim toplam 30 saat olarak 5 günde (hafta içi) gerçekleştirilecektir.

  Üst Düzey Yönetici Adayı Eğitimi
  Tarih Zaman   

  Eğitmen:
  Prof. Dr. Erdal Çayırcı

  1986 yılında Kara Harp Okulundan, 1989 yılında İngiliz Kraliyet Akademisi Sandhurst'den mezun oldu. Master derecesini 1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden aldı. 2001 yılında Georgia Teknoloji Enstitüsü Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2001-2005 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Deniz Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinde doçent doktor olarak görev yaptı. 2005-2016 yılları arasında NATO'da Şube Müdürü sivil personel, aynı zamanda Stavanger Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde profesör olarak çalıştı. METCOM, Genetlab ve ETE firmalarını kurdu. Halen, FMV Işık Üniversitesi S.T.E.A.M. Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü olarak görev yapmaktadır. Araştırma alanları bulut bilişim, bilgisayarlı benzetim, risk ve güven yönetimi, sosyal ağ analizi, stratejik iletişim, gezgin ağlar, bilgi ve ağ güvenliğidir.

  2002 yılında IEEE'den "IEEE Communications Society Best Tutorial Paper", 2003 yılında Genelkurmay Başkanlığından "Fikri Gayret", 2005 yılında Türk Deniz Kuvvetlerinden "Yeni Buluşlar" ve 2006 yılında ITEC konferansından "Excellence" ödüllerini almıştır.

  Profesör Çayırcı, Wiley&Sons tarafından 2009 yılında yayımlanan "Security in Wireless Ad Hoc and Sensor Networks" ve "Computer Assisted Exercises and Training: A Reference Guide" isimli kitapların yazarıdır. Bu kitaplardan "Security in Wireless Ad Hoc and Sensor Networks" Çinceye de çevrilmiştir. 2016 yılında "Çok Tanınıyorsun! Farkında mısın?" isimli kitabı yazmıştır. Bilimsel dergi ve konferanslarda yayınlanan yüzelliden fazla makalesine otuzbinden fazla atıfta bulunulmuştur.

   


  Doret Habib

  Boğaziçi Üniversitesi'nde İş İdaresi okuduktan sonra Işık Üniversitesi'nde İş Etikleri ve Protokol Kuralları konusunda uzmanlık özel eğitimi aldı. Bu süreçte çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazıları yazdı. 2003'te D'oret İletişim Danışmanlığı'nı kurup marka, PR, tanıtım ve iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Unilever'den PepsiCo'ya, British Airways , Regus'tan Aroma'ya kadar ulusal ve uluslararası çapta büyük markalara danışmanlık verdi ve vermeye devam eden Habib, iletişim sektörüne çeyrek asrını veren ve birbirinden özel çalışmalara imza atan bir iletişim uzmanı.

  Üniversitelere, firmalara, sanayi odalarına, kobilere "farklılaşma iletişimi" konusunda konferanslar verip sunumlar gerçekleştiren Habib, halkla ilişkilerin orkestra şefi olarak da anılırken, 25 yıldan bu yana PR ve iletişim sektöründe uzmanlık alanı olan marka iletişimi çalışmalarını sürdürüyor. Habib, sahibi olduğu D'Oret İletişim Danışmanlığı bünyesinde stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti veriyor. Marka iletişimi, algı yönetimi, farklılaşma iletişimi, kurumsal iletişim yanı sıra stratejik PR yaklaşımı ve güçlü medya ilişkileriyle marka imajının yükseltilmesine yardımcı oluyor.

  Habib, iş yaşamında çeşitli ilkler ve başarılarla tanınıyor. New York'ta Çocuk Hakları konusunda Türk Büyükelçiliği'nde Egemen Bağış, İhsan Doğramacı ve Kofi Annan'ın da katıldığı organizasyonda ilk başarılı iletişim uzmanı olarak onurlandırıldı. Sanayi Bakanlığı'na bağlı TTKD tarafından 2012'de "Yılın Altın Adamı" seçildi. Dünya Gazetesi tarafından, Türkiye'nin en güçlü 15 kadını arasında gösterildi. Başarılı tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin değerlendirilmesi sonucunda Birleşmiş Milletler tarafından ödüllendirildi. Sabah gazetesi Kobi ekinde İletişim Doktoru olarak köşe yazdı.

  "UNICEF iş birliği ile TOÇEV ve Türkiye Çocuk Hakları Koalisyonu Genel Koordinatörlüğü'nü üstlenen Habib, yürüttüğü kampanya ve projeler sayesinde Birleşmiş Milletler Dünya Çocuk Zirvesi'nde ilk kez Türkiye'nin konuşma hakkı kazanmasını sağladı. Türkiye Down Sendromu Derneği'nin kuruluşunda aktif rol alan Habib down sendromu algısı yaratarak toplumun daha duyarlı olmasını sağlamak için farkındalık kampanyaları düzenledi, çeşitli organizasyonlara öncülük etti ve iş hayatına down sendromlu insanların kazandırılmasına destek oldu.

  Eğitim Yeri:

  Çeşme – İzmir

  Ücretler:

  7000 TL (KDV Dahil)
  Banka Bilgileri:
  Işık Araştırma ve Danışmanlık Tic.A.Ş
  IBAN: TR62 0004 6006 4588 8000 1048 05
  Açıklama: .............TC nolu katılımcı Adı soyadı

  Kayıt:

  Kayıt için sem@isikun.edu.tr adresine emaille başvurabilir veya (0212) 286 49 15 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

PROGRAM KÜNYESİ

Eğitim Tarihi: Eğitim tarihleri duyurulacaktır.
Eğitim Süresi: Toplam 30 saat/ 5 gün
Eğitim Ücreti: 7000 TL (KDV Dahil)

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon: 444 77 99 - 6141
Telefon (Direkt): (0 212) 286 49 15
E-Posta: semisikun.edu.tr
BİLGİ & ÖN KAYIT