Üniversite TV FORMATLARI MASTER CLASS PROGRAMI
Kapat

TV FORMATLARI MASTER CLASS PROGRAMI

Geri

İletişim Bilgilerimiz
Telefon: (0 212) 286 49 11
Dahili: 1003
Telefon: (0 212) 286 06 35
E-Posta: semisikun.edu.tr


  Yayın hayatına kazandırılacak sıradışı format fikirleri için yeni yeteneklerin çılgın fikirleri ve bu fikirleri Esas Adam olan İzzet Pinto ile buluşturacak uygun ortamın temini, FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (IŞIKSEM) tarafından sağlanıyor. Şehrin iş merkezi olan Maslak'ta, yüzyıllık kökleriyle eğitim hayatına damga vurmuş Işık Üniversitesi ve gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde başarısını ispatlayarak ülkenin gururu ve format çalışmalarının gurusu İzzet Pinto buluştu, yeni fikirler için olağanüstü fırsatların yol haritası çizilmeye başladı.

  TV dünyasının günümüz sosyal yaşantısı içerisinde kapladığı yer değerlendirildiğinde, kocaman bir endüstrinin değişim ve yenileşime her daim aç olduğu gerçeği ile karşılaşıyoruz. 7'den 77'ye tüm kesimlere hitap eden içeriklerdeki programların, rating kazanımlarını esas alarak ülkemiz zihin ve kültür haritalarına entegrasyonu, bu olağanüstü format endüstrisini fırsatlara dönüştürmüş durumda.

  Geçmişte yabancı yaratıcı fikirlerden doğan formatlar ülkemize uyarlanmakta iken, özellikle dizi sektörümüzde yaşanan ve birbirinden ilginç hikayelerin uygun formatlarla Ortadoğu, Balkanlar, Uzakdoğu, Latin Amerika ve İskandinav ülkelerine ihracı sonucunda yepyeni bir sektör ve bambaşka ticari fırsatlar oluştu.

  Kurguladığınız veya kurgulayacağınız format fikirlerinizi, profesyonel biçimlerde sunmak mı istiyorsunuz? O halde IŞIKSEM ve İzzet Pinto'nun buluştuğu "Format Master Class" Programı tam size göre.

  Eğitimin Amacı:

  Format Master Class ile format yaratmak isteyenlere en doğru startup ve kick-off konusundaki sırlar, işin duayeni olan İzzet Pinto tarafından aktarılacaktır. Ulusal ve uluslararası düzeydeki vakaların çalışılarak, kurulacak workshoplar ile yeni trendlerin vurgulanacağı bu endüstriyel çalışma ortamı için, eleminasyon sağlanarak oluşturulacak hedef kitle ile grup içi dinamik de bir networking fırsatı yaratacaktır.

  Katılımcı Profili:

  Katılım için ön başvuru gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek olan başvurularda, program kontenjanı doğrultusunda eleminasyon gerçekleştirilerek, interaktif eğitim için uygun kitle oluşturulacaktır.

  Belge:

  Eğitime katılanlara, Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Katılım Belgesi verilecektir.

  Eğitim Süresi ve Tarihleri:
  TV Formatları Master Class Eğitimi
  Eğitim Adı Tarih Süre
  Formatın Olmazsa Olmazları Nelerdir? 19:00-22:00
  Format Nasıl Sunulur?
  Formatın Dünyaya Açılması Nasıl Olur?
  Dünyadaki En Yeni Trendler Nelerdir?
  Eğitmen:
  • İzzet Pinto | Global Agency Kurucu Başkanı
   İzzet-Pinto

   İzzet Pinto, 1978 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Bilgi'de başladığı lise eğitimini, Houston Stratford High School'da tamamlamış ve ardından iş hayatına ilk adımlarını atmak üzere 19 yaşında iken Tayland'a yerleşmiştir. Burada birkaç yıl uluslararası ticaret ile uğraşan Pinto, Türkiye'ye dönüşünün ardından 2004 ve 2006 yılları arasında, ünlü Türk yazarlarının en çok satanlar listelerinde yer alan birçok eserinin yurt dışı dağıtımını gerçekleştirmiştir.

   2006 yılında kurduğu şirketi "Global Agency" ile ilk Türk televizyon formatının uluslararası arenada satışını üstlenmiştir. Formatlarda yakalanan başarılı ivmenin ardından, Global Agency, 2008 yılında, Türk dizilerini de dünya pazarına sunmaya başlamıştır. Muhteşem Yüzyıl ve 1001 Gece, Global Agency tarafından yurt dışı dağıtımı yapılan ve global birer hit haline gelen en önemli projelerdendir.

   İzzet Pinto, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International – JCI) tarafından, 2008 yılında "Yılın Girişimcisi" ödülünü almıştır. Ayrıca 2008-2012 yılları arasında "Dünyanın En Hızlı Büyüyen İçerik Distribütörü" unvanını kazanmıştır.

   2012 yılında ise Global Agency ve TIMS Prodüksiyon biraraya gelerek Avustralya'nın en önemli sektörel markalarından World Wide Entertainment'i bünyelerine katmıştır.

   Günümüzde ise Global Agency, sunduğu birbirinden farklı 150 projeyle "Dünyanın Lider Bağımsız İçerik Distribütörü" olarak anılmaktadır. Ayrıca Pinto, yazdığı başarılı televizyon formatlarıyla da şirket gelişimine katkıda bulunmaktadır.

  • Umay Ayaz | Global Agency ve Worldwide Satın Alma Müdürü
   Umay-Ayaz

   Umay Ayaz, 1979 yılında Şanlıurfa'da doğmuştur.

   İlk, orta ve lise eğitimini Özel Seymen Koleji'nde; lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladıktan sonra İtalya Perugia Üniversitesi'nde ekonomi eğitimi almıştır.

   İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir, aynı zamanda Italyanca yeminli tercümanıdır.

   Banca Intesa Sanpaolo, Anadolu Grubu, Cem-Bialetti SpA gibi uluslararası şirketlerde finans ve dış ticaret alanlarında çalıştıktan sonra, yabancı şirketlere Türkiye'de danışmanlık hizmeti vermiştir.

   Sonrasında, Medya sektörüne geçerek Sinerji Film Yapım Prodüksiyon şirketinde Yabancı Format alımlarından sorumlu olmuştur. Halen, Global Agency ve Worldwide Entertainment şirketlerinin Satın Alma Müdürlüğü görevini yürütmektedir

  *Ayrıca program içerisinde bir yapımcı konuk edilecektir.

  Eğitim Yeri:

  Maslak Kampüsü: IŞIK ÜNİVERSİTESİ Sürekli Eğitim Merkezi Büyükdere Cad. No:106 34398 Maslak - İstanbul

  Ücretler:

  750TL + KDV (%18)
  Işık Üniversitesi mezun ve mensuplarına %10 indirim uygulanmaktadır.
  Banka Bilgileri:
  Işık Araştırma ve Danışmanlık Tic.A.Ş
  IBAN: TR62 0004 6006 4588 8000 1048 05
  Açıklama: .............TC nolu katılımcı Adı soyadı

  Bilgi ve Önkayıt:

  Telefon: (0 212) 286 49 11/ 1003
  Telefon (Direkt): (0 212) 286 06 35
  E-Posta: sem@isikun.edu.tr

 

PROGRAM KÜNYESİ

Eğitim Tarihi: Eğitim tarihleri duyurulacaktır.
Eğitim Süresi: Toplam 12 saat/ 4 gün

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon: (0 212) 286 49 11/ 1003
Telefon (Direkt): (0 212) 286 06 35
E-Posta: semisikun.edu.tr
BİLGİ & ÖN KAYIT