SciVal platformu deneme erişimine açılmıştır.
Kapat

SciVal platformu deneme erişimine açılmıştır.

Geri

Önemli bilim indekslerinden Scopus verilerini baz alan akademik performans değerlendirme aracı SciVal, 31 Ocak 2018 tarihine kadar erişime açılmıştır. SciVal, sahip olduğu modüller sayesinde, dünya çapında 220 ülkeden 8500 araştırma kuruluşunun, üniversitemizin ve şahsi araştırma performanslarının analiz edilmesi için hızlı ve kolay erişim imkanı sağlar. Bu platform araştırmacıların araştırma performansını değerlendirmenin yanı sıra işbirlikleri geliştirme ve araştırma trendlerini analiz etme imkanı da sunar. Ayrıca SciVal ile akademisyenler kendi araştırma performansı ile ilgili ayrıntılı analizlere de ulaşabilirler.

Kampüs içi ve dışı erişim için; kampüs içindeyken aşağıda linki yer alan "Scival User Registration Guide" dökümanında anlatıldığı gibi Işık mailiniz üzerinden bir Scival hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

SciVal Erişim:     https://www.scival.com/ 

SciVal Kayıt:       https://scival.com/customer/profile/display 
 
Scival User Registration Guide

Not: Scopus veya ScienceDirect platformlarında hesabı olanların tekrar kayıt olmalarına gerek yoktur. Scopus ve ScienceDirect'e tanımlı kullanıcı bilgileri ile giriş yapabilirler.

Modüller Hakkında Kısa Bilgi: 

Overview Modülü:
220 ülkeden 8500 araştırma kuruluşunun yayın ve atıfa dayalı araştırma performansına dair derinlemesine analizler ve figürler sunmaktadır. 

Benchmarking Modülü:
Herhangi bir kurumun, ülkenin ve önceden tanımlanmış grupların performansını karşılaştırmanıza veya kendi araştırma alanınızı oluşturmanıza ve ilerleme durumunu zaman içinde izlemenizi sağlamaktadır.

Collaboration Modülü:
Bilimsel yayın çıktıları bazında ve atıf performansına dayalı mevcut ve potansiyel işbirliği fırsatlarını belirlemenize ve analiz etmenize yardımcı olur. 

Trends Modülü:
En yüksek performansı ve yükselen yıldızları keşfetmek için herhangi bir araştırma alanının araştırma eğilimlerini atıf ve kullanım verileri ile analiz edilmesini sağlamaktadırlar.