Kapat

Girişimcilere Altın Bilezik Işık Üniversitesinden

Geri

Işık Üniversitesi ile İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imzalanan 1350 kişilik Girişimcilik Eğitimi projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan girişimciler sertifikalarını Işık Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Tekinay'dan teslim aldılar.

Girişimci adaylarına, Işık Üniversitesi Öğretim Görevlileri tarafından verilen eğitimlerde; Pazar Araştırması, Pazarlama Planı, Yönetim - Üretim Planı ve Finans Planı hakkında bilgi vererek, atölye çalışmalarıyla uygulamalı İş Planı hazırlatılıyor. Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramıyla tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla yapılan eğitimlerle; bilinçli ve ayakları yere sağlam basan girişimciler yetiştirerek, ülkemizde kurulan kobilerin ilk yıllarda geri kapanma oranını mümkün olduğunca aşağıya çekmeyi ve başarılı işletme sayısını artırmak hedefleniyor.

Girişimcilik Eğitimine Yoğun İlgi

Işık Üniversitesi, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen projeyle, Nisan ayından bugüne 705 kişi, girişimcilik eğitimini FMV Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde tamamladı. Yoğun talepten dolayı, İŞKUR ile ikinci bir projeyi başlatan Işık Üniversitesi, 2016 Mart ayının sonuna kadar 875 kişinin daha eğitimini gerçekleştirecek.

Işık Üniversitesi 31 Mart 2016 tarihine kadar toplam 2225 yeni Girişimci Adayı yetiştirecek.